Kontrola techniczna - ckp

Przejdź do treści

Menu główne:

Kontrola techniczna

Pracownie mechaniczne
nauczyciele: mgr Łukasz Kiełbasa, mgr Regina Pyra

Pracownia kontroli technicznej
o pracownia o powierzchni 38 m2
o zaplecze magazynowe o powierzchni 33 m2
W pracowni realizowane są ćwiczenia z zakresu wykonywania pomiarów geometrycznych długości i kąta przyrządami suwmiarkowymi i mikrometrycznymi. Prowadzi się tu również ćwiczenia umożliwiające nabycie umiejętności obsługi mikroskopu warsztatowego oraz mikroskopów metalograficznych. Możliwa jest przeprowadzanie pomiaru twardości HB i HRC.
Wyposażenie pracowni umożliwia wykonywanie pomiarów długości, wysokości i głębokości oraz średnic wewnętrznych i zewnętrznych. Możliwe są też pomiary kątów.
Pracownie wyposażone są w: szczelinomierze, promieniomierze, liniały krawędziowe, kątowniki, przymiary kreskowe, przyrządy suwmiarkowe (suwmiarki uniwersalne z różną dokładnością pomiarową, wysokościomierze, głębokościomierze), mikrometry zewnętrzne i wewnętrzne, czujniki zegarowe z podstawami magnetycznymi, średnicówki mikrometryczne i czujnikowe, kątomierze uniwersalne i optyczne, sprawdziany dwugraniczne (szczękowe i tłoczkowe), sprawdziany do gwintów, mikroskopy warsztatowe i mikroskopy metalograficzne twardościomierz Brinella, twardościomierz Rockwella oraz elektroniczny twardościomierz uniwersalny.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego