Maszyny i urzadzenia - ckp

Przejdź do treści

Menu główne:

Maszyny i urzadzenia

Pracownie elektryczne
nauczyciele: mgr inż. Stanisław Podgórski

Pracownie do kształcenia w zawodzie elektryk i elektromechanik w zakresie kwalifikacji „Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych”
• pracownia o powierzchni 36 m2 – montażu i napraw maszyn i urządzeń elektrycznych

W pracowni realizowane są ćwiczenia z zakresu diagnozowania usterek, demontażu, napraw, montażu i konserwacji maszyn elektrycznych i różnego rodzaju sprzętu AGD.
Prowadzi się tu również ćwiczenia umożliwiające nabycie umiejętnoIści wykonywania nawijania cewek i przezwajania silników elektrycznych.
Pracownie wyposażone są w stanowiska do obróbki ręcznej metali i tworzyw sztucznych, przyrządy do pomiaru wielkości geometrycznych; stanowiska montażowe, zasilane napięciem 230/400 V prądu przemiennego, zabezpieczone ochroną przeciwporażeniową oraz wyposażone w wyłączniki awaryjne i wyłącznik awaryjny centralny, przystosowane do demontażu i montażu: podzespołów, maszyn, urządzeń elektrycznych, układów sterowania, regulacji i zabezpieczeń; autotransformatory; przyrządy pomiarowe analogowe i cyfrowe, mierniki rezystancji izolacji, mierniki prędkości obrotowej oraz narzędzia i sprzęt kontrolno-pomiarowy.
Posiadana baza umożliwia uzyskanie upoważnienia OKE do przeprowadzania części praktycznej egzaminu w zawodzie (kwalifikacji).

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego