Obróbki blacharskiej - ckp

Przejdź do treści

Menu główne:

Obróbki blacharskiej

Pracownie mechaniczne
Pracownie do kształcenia w zawodzie blacharz w zakresie kwalifikacji „Wykonywanie i naprawa elementów, wyrobów oraz pokryć 
z blachy”

• pracownia o powierzchni 105 m2
W pracowni realizowane są ćwiczenia z zakresu ciecia i formowania blach.
Prowadzi się tu również ćwiczenia umożliwiające nabycie umiejętności dotyczących wykonywania połączeń nierozłącznych (lutowanie, nitowanie i klejenie).
W pracowni utworzone jest 6 stanowisk do realizacji ćwiczeń z zakresu ciecia i formowania blach oraz trzy stanowiska do lutowania (z wyciągiem oparów).
Wyposażenie pracowni umożliwia wykonywanie różnych prac blacharskich w zakresie nabycia umiejętności krycia połaci dachowych i wykonywania obróbek blacharskich oraz wykonywania wyrobów z blachy. Pracownia wyposażona jest w narzędzia do trasowania, cięcia i ręcznej obróbki blachy oraz urządzenia do cięcia i kształtowania blach.
Uczniowie mają dostęp do trzech zestawów urządzeń potrzebnych do wykonywania prac blacharskich: nożyce ręczne dźwigniowe, nożyce elektryczne do blach prostych, nożyce elektryczne do blach kształtowych, gilotyny ręczne o szerokości cięcia do 2000 mm, krawędziarki do zaginania blach, zaginarka segmentowa (jedna), żłobiarki, zwijarki do rur i sprzęt kontrolno-pomiarowy.
Posiadana baza umożliwiła uzyskanie upoważnienia OKE do przeprowadzania części praktycznej egzaminu w zawodzie (kwalifikacji).

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego