Obróbki ręcznej - ckp

Przejdź do treści

Menu główne:

Obróbki ręcznej

Pracownie mechaniczne
nauczyciele: Piotr Bukowy, mgr Marek Gradowski

Pracownie obróbki ręcznej
• pracownia I o powierzchni 33 m2
• pracownia II obróbki plastycznej o powierzchni 52 m2
W pracowni I utworzonych jest 8 stanowisk gdzie realizowane są ćwiczenia z zakresu wykonywania trasowania, cięcia i obróbki metalu metodą ręczną i maszynową.
Prowadzi się tu ćwiczenia umożliwiające nabycie umiejętności trasowania na płaszczyźnie i w przestrzeni, cięcia ręcznego, piłowania powierzchni płaskich i kształtowych, wiercenia, rozwiercania, gwintowania zewnętrznego i wewnętrznego, gięcia i prostowania, nitowania oraz innych pomocniczych operacji ślusarskich.
Pracownia jest wyposażone w stoły ślusarskie z imadłami, narzędzia traserskie, płytę traserską, piłki i pilniki, wiertarki ręczne i szlifierki kątowe, wiertarkę stołową i słupową, wiertła, gwintowniki, nożyce dźwigniowe oraz narzędzia i sprzęt kontrolno-pomiarowy.
W pracowni II utworzonych jest 6 stanowisk gdzie realizowane są również ćwiczenia z zakresu operacji ślusarskich oraz w razie potrzeby operacje kształtowania elementów metalowych na zimno lub na gorąco.
Wyposażenie pracowni umożliwia wykonywanie prostowania, gięcia, zwijania i skręcania prętów, płaskowników i innych elementów na zimno i na gorąco oraz wstępnego sczepiania spawarką elementów typu kraty, barierki, regały, segmenty ogrodzenia itp.
Pracownia wyposażona jest dodatkowo w stanowisko kowalskie z kowadłem i palenisko kowalskie z wyciągiem oraz w spawarkę.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego