Posadzek i okładzin - ckp

Przejdź do treści

Menu główne:

Posadzek i okładzin

Pracownie budowlane
nauczyciele: Janusz Frankiewicz, Marek Jamrozik,Tomasz Fudali   

Pracownie do kształcenia w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych budownictwie w zakresie kwalifikacji „Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych”
• pracownia I o powierzchni 144 m2– wykonywanie posadzek
• pracownia II o powierzchni 108 m2 - wykonywanie okładzin ściennych
W pracowniach utworzone jest łącznie 10 stanowisk do realizacji ćwiczeń. W pracowni I realizowane są ćwiczenia z zakresu wstępnego przygotowywania materiałów posadzkarskich, wykonania podłoża pod posadzki, ułożenia warstw izolacji wodochronnych, paroszczelnych i termicznych, wykonania podkładów tradycyjnych i samorozlewnych, wykonania podłogi ślepej i białej z desek, wykonania posadzek z deszczułek parkietowych, parkietu mozaikowego, kostki drewnianej, desek klejonych warstwowo, paneli podłogowych, płytek ceramicznych i gresowych, lastryka oraz wykładzin dywanowych i z tworzywa sztucznego. Prowadzi się tu również ćwiczenia umożliwiające nabycie umiejętności wykańczania powierzchni posadzek – spoinowania płytek, szlifowania parkietów i desek, mocowania listew wykończeniowych. W pracowni II realizowane są ćwiczenia z zakresu wstępnego przygotowania materiałów okładzinowych, przygotowania podłoża pod okładziny, wykonania i wykończenia powierzchni okładzin z płytek ceramicznych, paneli MDF, paneli PVC oraz boazerii drewnianych. Stworzone zostało również stanowisko do wykonywania okładzin schodów.
Pracownie wyposażone są w pilarki do drewna, przecinarki i elektroprzecinarki do płytek ceramicznych, szlifierki do podłóg drewnianych, szlifierki do nawierzchni lastrykowych, szlifierki kątowe, mieszarki do zapraw, wiertarki, zagęszczarki do nawierzchni z kostki brukowej oraz pozostałe, wymagane w prowadzeniu robót posadzkarsko-okładzinowych narzędzia i sprzęt kontrolno-pomiarowy.
Posiadana baza umożliwiła uzyskanie upoważnienia OKE do przeprowadzania części praktycznej egzaminu w zawodzie (kwalifikacji).

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego