Pracownie stolarskie - ckp

Przejdź do treści

Menu główne:

Pracownie stolarskie

nauczyciele: mgr Stanisław Cienki, mgr inż. Tomasz Pudlak

Pracownie do kształcenia w zawodzie stolarz w zakresie kwalifikacji „Wykonywanie wyrobów stolarskich”
• pracownia I o powierzchni 72 m2– obróbka ręczna
• pracownia II o powierzchni 50 m2 – obróbka ręczna
• pracownia III o powierzchni 320 m2 - obróbka maszynowa
• pracownia IV o powierzchni 50 m2 – wstępny rozkrój płyt meblowych
• magazyn tarcicy
W pracowniach obróbki ręcznej utworzone jest łącznie 7 stanowisk do realizacji ćwiczeń. Realizowane są ćwiczenia z zakresu wstępnej obróbki materiałów drewna i materiałów drewnopochodnych, montażu mebli, galanterii drewnianej i konstrukcji drewnianych, montażu okuć, wykańczania powierzchni elementów i gotowych wyrobów. W pracowni obróbki mechanicznej realizowane są ćwiczenia z zakresu cięcia, wiercenia, frezowania, szlifowania i oklejania elementów.
Pracownie obróbki ręcznej wyposażone są w pilarki do drewna, strugi mechaniczne, szlifierki ręczne, wiertarki, wkrętarki, ściągi oraz pozostałe, wymagane w prowadzeniu robót stolarskich narzędzia i sprzęt kontrolno-pomiarowy. Pracownia obróbki maszynowej wyposażona jest w wiertarkę poziomą, wiertarkę stołową pionową, dwie strugarko-wyrówniarki, trzy pilarki półformatowe, trzy frezarki dolnowrzecionowe, szlifierkę taśmową, tokarkę do drewna, strugarkę grubościówkę, dwie wiertarki wielowrzecionowe, dwie frezarki do obrzeży, trzy okleiniarni wąskich płaszczyzn, pilarkę poprzeczną, pilarkę taśmową, pilarkę pionową panelowa, pilarkę ramieniowa ukośną, szlifierki tarczowe i wałkowe oraz prasę śrubową. Do urządzeń zastosowane są indywidualne odciągi pyłu.
Posiadana baza umożliwiła uzyskanie upoważnienia OKE do przeprowadzania części praktycznej egzaminu w zawodzie (kwalifikacji).

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego