Suchej zabudowy - ckp

Przejdź do treści

Menu główne:

Suchej zabudowy

Pracownie budowlane
nauczyciele: Wiesław Oronowicz, Tomasz Fudali, Piotr Raróg, Ryszard Walawender

Pracownie do kształcenia w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych budownictwie w zakresie kwalifikacji „Montaż suchej zabudowy”
• pracownia I o powierzchni 72 m2
• pracownia II o powierzchni 60 m2
• pracownia III o powierzchni 108 m2
W pracowniach utworzone jest łącznie 9 stanowisk do realizacji ćwiczeń z zakresu wstępnej obróbki płyt kartonowo-gipsowych, wykonywania ścianek i przedścianek (okładzin ścian) z płyt kartonowo – gipsowych, obudów konstrukcji dachowych, montażu sufitów podwieszonych i okładzin sufitów a także wykonywania podkładów podłogowych z płyt gipsowych. Wykonywane są również ćwiczenia z zakresu izolacji akustycznych, termicznych i paroszczelnych konstrukcji z płyt g-k oraz wykańczania powierzchni płyt.
Pracownie wyposażone są w wiertarki i wkrętarki, podnośniki do płyt, pilarki do cięcia profili metalowych tworzących szkielet ścianki lub konstrukcję podwieszaną sufitu, rusztowania stolikowe oraz pozostałe, wymagane w montażu suchej zabudowy narzędzia i sprzęt kontrolno-pomiarowy, w tym mierniko-znaczniki laserowe.
Posiadana baza umożliwiła uzyskanie upoważnienia OKE do przeprowadzania części praktycznej egzaminu w zawodzie (kwalifikacji).

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego