Wydarzenia - ckp

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia

Biblioteka
30.10.2017

Relacja z Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Książka łączy nas” przygotowana została wystawka książek i czasopism, podczas której każdy z uczniów mógł zapoznać się z przedstawioną ofertą książek i czasopism które  warto przeczytać. Odwiedzający w tych dniach uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali przygotowane przez bibliotekę krzyżówki czytelnicze. W tych dniach  każdy wypożyczający częstowany był słodkościami.

27.03.2017


ZAPROSZENIE
NA WYSTAWĘ FIRM OFERUJACYCH SWOJE PRODUKTY NA 22 TARGACH BUDOWNICTWA
EXPO DOM

Biblioteka Centrum Kształcenia Praktycznego zaprasza w dniach od 27.03.2017 do 28.03.2017 na wystawę poświęconą firmom oferującym swoje produkty i usługi na 22 Targach Budownictwa w Rzeszowie. Na targach przedstawione zostały oferty  producentów i dystrybutorów nowoczesnych materiałów budowlanych.

02.03.2017

Biblioteka Centrum Kształcenia Praktycznego zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym
„Książka inna niż wszystkie”
organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Przemyślu Filia Jarosław.
Szczegóły w załączonym regulaminie oraz u nauczyciela bibliotekarza.

14.02.2017

14 lutego Dzień Świętego Walentego – patrona zakochanych.
Z okazji tego święta biblioteka przygotowała dla młodzieży krótki quiz walentynkowy.
Uczestnicy otrzymali czekoladowe serduszka.
Ponadto w bibliotece przygotowano i wykonano gazetkę ścienną
pt. „Historia walentynek, czyli słów kilka o dniu św. Walentego”.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Uczniowie poza praktyczną nauką zawodu chętnie angażują się w konkursy i akcje organizowane przez bibliotekę CKP. Tym razem wykonywali ozdoby choinkowe, które przyozdobią naszą choinkę.
17 listopada 2016 – Światowy Dzień Rzucania Palenia

W ZSBiO została zorganizowana profilaktyczna akcja Światowy Dzień Rzucania Palenia pod hasłem „Zamiast palić papierosa – zjedz jabłko” z udziałem uczniów z klasy pierwszej ze Szkoły podstawowej nr 10 w Jarosławiu. Dzieci zachęcały swoich starszych kolegów
i koleżanki do rzucenia palenia papierosów.
CKP też brało udział w tym fantastycznym przedsięwzięciu.


Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.

     W dniu 9 listopada 2016r. w Bibliotece Centrum Kształcenia Praktycznego  w Jarosławiu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkurs fotograficznego „Jesień w obiektywie”.
      Celem konkursu było rozwijanie umiejętności obserwowania otaczającego nas krajobrazu, zachęcenie uczniów do fotografowania i kształtowanie osobistych zainteresowań oraz zdolności twórczych uczniów.
     Spośród nadesłanych przez uczniów zdjęć zostały wybrane najlepsze fotografie. Jury konkursowe brało pod uwagę zgodność
z tematem konkursu, kreatywność, pomysłowość, poprawność techniczną zdjęcia oraz walory artystyczne i estetyczne.
     Jury konkursowe postanowiło wyróżnić zdjęcia Patryka Czujko kl. 1TE. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.      
Nagrodzeni w konkursie:
Patryk Czujko kl. 1TE
Karol Bat  kl. 1TE
Radosław Zagrobelny kl. TE1
Dominik Żochowski  kl. TB1

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Uczniowie z klasy TE2 w dniu 27.10.2016r.  wzięli udział w konkursie krzyżówkowym zorganizowanym przez Bibliotekę Centrum Kształcenia Praktycznego.
Każdy uczeń został nagrodzony słodkim upominkiem


WYSTAWA PRZYWRACAJĄCA PAMIĘĆ O GENERALE ROMANIE WŁADAYSŁAWIE SZYMAŃSKIM

W dniach 11-15 stycznia 2016 roku w bibliotece Centrum Kształcenia Praktycznego w Jarosławiu odbyła się wystawa o generale Romanie Władysławie Szymańskim.
Już po raz kolejny akcja służąca przypomnieniu postaci jarosławskiego generała została skierowana do młodzieży ze szkół na terenie miasta Jarosławia. Tym razem w wystawie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących odbywających praktyki w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jarosławiu.
Od pierwszych dni listopada ubiegłego roku Hufiec Pracy 9-12 w Jarosławiu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Miasta Jarosławia współtworzy wystawę na temat postaci generała Romana Władysława Szymańskiego. Człowieka, który budował Niepodległą Ojczyznę i podobnie jak ona doświadczał tej samej trudnej historii. Postać generała Szymańskiego została przywrócona pamięci potomnych dzięki publikacjom naukowym pana Jerzego Kirszaka oraz działaniom Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, które podsumowało uroczyste nadanie rondu na jarosławskiej obwodnicy imieniem tej wybitnej postaci. Postać jarosławskiego generała doczekała się również 14 tablic opowiadających jego losy. Z inicjatywy prezesa Stowarzyszenia MJ – Pana Dariusza Jasiewicza, opiekę nad tablicami powierzono Komendantowi Hufca Pracy – Andrzejowi Kucy. W ramach promocji jarosławskiego bohatera wystawa trafiła do Biblioteki CKP w Jarosławiu pod opiekę Pani Małgorzaty Latocha.
Wystawa stanowiła dla młodzieży również przesłanie o pielęgnowaniu wartości patriotycznych dla których tak wielu oddało swoje życie.
Autor tekstu: Andrzej Kuca – Komendant Hufca Pracy 9-12 w Jarosławiu

W dniu 07.10.2015 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu zawodowo – językowego organizowanego przez Bibliotekę Centrum Kształcenia Praktycznego. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.            Pan Dyrektor M. Machnik podkreślił znaczenie znajomości języków obcych bez względu na to jaki zawód w przyszłości będzie wykonywany. Wyraził uznanie dla wszystkich uczestników za wysoki poziom wiedzy. Życzył wszystkim uczestnikom dalszego rozwoju umiejętności tak przydatnych w życiu zawodowym.       
18.11.2015

W dniu 18.11.2015 Biblioteka Centrum Kształcenia Praktycznego w Jarosławiu dzięki uprzejmości Mariusza Dyrkacza,  V-ce Prezesa Polskiego Związku Kanarków i Ptaków Egzotycznych oddział Jarosław zorganizowała pokaz ptaków egzotycznych. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli i pracowników Centrum. W tym dniu  bibliotekę odwiedziło ponad 150 osób. Oprócz zwiedzania i oglądania ptaków uczniowie mogli dowiedzieć się od hodowców ptaków ciekawostek dotyczących ich hodowli

9 grudzień 2015

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Zapraszamy na przerwach w tym tygodniu do czytelni na drugie piętro  :) można samodzielnie stworzyć ozdoby choinkowe które będą zawieszone na naszym drzewku.

7.10.2015

W dniu 07.10.2015 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu zawodowo – językowego organizowanego przez Bibliotekę Centrum Kształcenia Praktycznego. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.            Pan Dyrektor M. Machnik podkreślił znaczenie znajomości języków obcych bez względu na to jaki zawód w przyszłości będzie wykonywany. Wyraził uznanie dla wszystkich uczestników za wysoki poziom wiedzy. Życzył wszystkim uczestnikom dalszego rozwoju umiejętności tak przydatnych w życiu zawodowym.       


17 wrzesień 2015
Wystawa nowości wydawniczych w Bibliotece Centrum Kształcenia Praktycznego według nowej podstawy programowej.
Zapraszamy do korzystania z czytelni w CKP  :)

27 październik 2015
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szklonych październik 2015 w CKP Jarosław.
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Biblioteki szkolne rządzą”, Biblioteka Centrum Kształcenia Praktycznego przygotowała gazetkę, wystawę nowo zakupionych książek z zakresu budownictwa i mechaniki oraz dodatkowo zorganizowała konkurs  ”Popularne ekranizacje”. Wszyscy, którzy w tych dniach odwiedzili bibliotekę mieli okazję wykazać się wiedzą z zakresu znajomości tytułu filmów. Uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2015 pod hasłem „WYBIERAM BIBLIOTEKĘ”
Po raz kolejny w dniach 8-15 maja Biblioteka Centrum Kształcenia Praktycznego w Jarosławiu zorganizowała akcję „Tydzień Bibliotek” W ramach akcji przygotowano wystawki „Odnawialne Źródła Energii”, „Książki Godne Polecenia” oraz zorganizowano konkurs w formie testu wiedzy o książce i bibliotece. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Celem akcji było kształtowanie literackich i czytelniczych zainteresowań młodzieży, popularyzacja wiedzy o bibliotece, książce oraz uświadomienie uczniom roli książki i informacji w życiu człowieka. Wyróżnieni w konkursie wiedzy o książce i bibliotece: T.Kopeć (klasa ITp), R.Kozioł (klasa ITp), A.Prejzner (klasa E3), E.Florek (klasaE3).

W dniach 22 – 24 kwietnia 2015 r. w bibliotece Centrum Kształcenia Praktycznego w Jarosławiu została zorganizowana wystawka tematyczna poświęcona nowoczesnym technologiom obróbki drewnem oraz materiałami drewnopochodnymi podłóg, schodów oraz tarasów. Przedstawione zostały nowoczesne technologie wiodących polskich producentów.   
„Książeczka dla małego pacjenta”

W dniach 5 – 25 marca 2015 r. biblioteki CKP oraz ZSBiO w Jarosławiu przeprowadziły akcję charytatywną „Książeczka dla małego pacjenta”. Jej celem była zbiórka książek dla pacjentów oddziału dziecięcego COM w Jarosławiu. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i pracowników obydwu szkół. Zebrane dary, tj. 71 książek (bajki, opowiadania, książeczki edukacyjne), 16 kolorowanek oraz osiem zestawów kredek, zostały przekazane na ręce ordynatora oddziału dziecięcego COM Pana doktora Radosława Cwetkowa oraz pielęgniarki oddziałowej Pani Beaty Bańko 13 kwietnia 2015 r.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, a małym pacjentom życzymy przyjemnej lektury i dużo, dużo zdrowia!

Organizatorki akcji: M. Latocha, J. Żelak

W dniu 18 marca 2015 r. w Bibliotece Centrum Kształcenia Praktycznego w Jarosławiu 
odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kartka Wielkanocna”.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji ludowych związanych ze świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych uczniów, prezentacja możliwości twórczych młodzieży. W konkursie wzięło udział 9 uczniów, wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie wykazali bardzo dużą pomysłowość w aranżacji kartek jak również estetykę ich wykonania.
Jury konkursowe wyróżniło wszystkich uczniów biorących udział w konkursie biorąc pod uwagę kryteria oceny poszczególnych prac. Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku UNESCO, która ustanowiła ten dzień, chce zwrócić uwagę na marginalizację i wykluczenie mniejszości przez brak dostępu do edukacji w językach ojczystych. Hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego brzmi: „Włączanie do i za pomocą edukacji. Język ma znaczenie”.
Z tej okazji w dniu 2015.02.19 w bibliotece CKP przygotowano wystawę, na której uczniowie mogli przejrzeć wystawkę najważniejszych językowych słowników. Jako atrakcję dodatkową zorganizowano akcję pt.: „Łamańce językowe”.
Każdy uczeń który w tym dniu przyszedł do biblioteki mógł wylosował tzw. „łamaniec językowy”. W nagrodę za poprawnie wypowiedziane „trudne zdanie” otrzymywał słodki upominek.

             Już po raz drugi został rozstrzygnięty grudniowy konkurs "Magia Świąt". Z roku na rok cieszący się coraz większym zainteresowaniem. Jego celem jest kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej młodzieży. W ramach konkursu w dniu 10.12.2014 r. uczniowie w ciągu jednej godziny własnoręcznie wykonali stroiki bożonarodzeniowe. Każda wykonana świąteczna ozdoba jest prawdziwym małym dziełem sztuki. Jury konkursowe podczas oceny brało pod uwagę kompozycję, użyte materiały, estetykę wykonania oraz pomysłowość. Wyróżnieni w konkursie to: Hubert Chęć (ZSTiO, kl.1 Zs), Daniel Bród (ZSTiO, 1 Zs), Mateusz Pietruszka (ZSTiO , kl. 1Te), Karol Mach (ZSTiO, kl. 1Te), Karol Niemiec (ZSTiO, kl.1Te), Gabriel Pluta (ZSTiO, kl. 1Te), Jolanta Krupa (ZSTiO. kl.1Te), Emmanuel Florek (ZSBiO, kl.E III). Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Regulamin konkursu "Magia Świąt".
Kolejne konkursy w bibliotece CKP już wkrótce!

Dnia 20.11.2014 r. odbyła się akacja ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA pod hasłem „ZAMIAST PALIĆ PAPIEROSA ZJEDZ JABŁKO” zorganizowana w ZSBiO przez p. Anetę Sochę. Do akcji przyłączyła się Biblioteka CKP w Jarosławiu.
Zdjęcia z akcji
Rozstrzygnięcie konkursu
W dniu 22 października został rozstrzygnięty konkurs „Barwy Jesieni”.
Celem konkursu było rozwijanie umiejętności obserwowania otaczającego krajobrazu, zachęcenie uczniów do fotografowania i kształtowanie osobistych zainteresowań oraz zdolności twórczych uczniów. Spośród nadesłanych przez uczniów zdjęć zostały wybrane najlepsze fotografie.Jury konkursowe brało pod uwagę zgodność z tematem konkursu, kreatywność, pomysłowość, poprawność techniczną zdjęcia oraz walory artystyczne i estetyczne. Wyróżnione zdjęcia zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wybrane zdjęcia zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centrum Kształcenia Praktycznego w zakładce „Biblioteka - Pasje uczniów”.        
Nagrodzeni w konkursie:
 Florek Emmanuel kl.E3
 Krupa Jolanta kl.1TE
 Prejzner Antoni kl.E3
 Raba Kamila kl.LO1B

W dniu 06.10.2014 Biblioteka Centrum Kształcenia Praktycznego zorganizowała i wykonała wystawkę tematyczną „ABC malowania ścian-to wato wiedzieć” Równocześnie uczniowie mieli okazję zapoznać się z literaturą fachową dotyczącą technik i materiałów służących do malowania i wykańczania ścian w nowoczesnym budownictwie.

        W dniu 25.09.2014 z okazji „Dnia Budowlańca” Biblioteka Centrum Kształcenia Praktycznego przygotowała gazetkę i zorganizowała wystawkę nowoczesnych projektów domków jednorodzinnych, ekspozycję książek oraz czasopism o tematyce budowlanej. Dodatkowo w czytelni uczniowie mieli okazję zapoznać się z wystawą dotyczącą najciekawszych budowli świata.
Rozstrzygnięcie konkursu
W dniu 3 czerwca został rozstrzygnięty konkurs „Nasi ulubieńcy”. Spośród nadesłanych przez uczniów zdjęć zostały wybrane najlepsze fotografie. Jury konkursowe brało pod uwagę zgodność z tematem konkursu, kreatywność, pomysłowość, poprawność techniczną zdjęcia oraz walory artystyczne i estetyczne. Wyróżnione prace zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wybrane prace zostaną zamieszczone na stronie Centrum Kształcenia Praktycznego w zakładce „Biblioteka - Pasje uczniów”.
Z okazji „Dnia Bibliotekarza i Bibliotek” Biblioteka Centrum Kształcenia Praktycznego przeprowadziła test wiedzy o książce i bibliotece. Każdyz uczestników biorących udział w quizie został nagrodzony słodkim upominkiem. Dodatkowo uczniowie mieli okazję zapoznać się z wystawką tematyczną dotyczącą nowoczesnych materiałów tzw. małej architektury.
Opracowała : Małgorzata Latocha
Zdjecia z tesu i wystawki.

Konkurs plastyczny „Pisanka Wielkanocna”
Biblioteka Centrum Kształcenia Praktycznego w Jarosławiu zorganizowała konkurs plastyczny „Pisanka Wielkanocna”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji ludowych związanych ze świętami wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych uczniów oraz prezentacja możliwości twórczych młodzieży. W konkursie udział wzięli uczniowie z klasy E2, Tb2, W2. Jury konkursowe brało pod uwagę nawiązanie do tradycji, walory artystyczne (oryginalność pomysłu, dobór i rodzaj wykorzystanych materiałów), walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, staranność), wkład pracy (poziom trudności wykonania). Za wykonane własnoręcznie pisanki uczniowie otrzymali uroczyście wręczone przez Pana Dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego w Jarosławiu dyplomy oraz słodkie upominki.
Zdjęcia z konkursu
Walentynki w bibliotece
Z okazji święta zakochanych w bibliotece przygotowano i wykonano gazetkę ścienną pt. ”Historia walentynek, czyli słów kilka o św. Walentym”. Oprócz gazetki biblioteka przygotowała dla młodzieży krótki quiz walentynkowy podczas którego młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę o św. Walentym. Dodatkowo na długiej przerwie odbył się konkurs na najlepszy projekt karki walentynkowej. Uczestnicy samodzielnie wykonali oryginalne prace, które 14 lutego zdobiły pomieszczenie czytelni. Udział w konkursie oraz quizie brali uczniowie klas 1Tp, 2E, W2, 2Tb, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Zdjęcia z konkursu
Wyróżnieni w konkursie TRADYCJE ŚWIĄTECZNE
Preisner Antoni E II
Florek Emmanuel E II
Gac Łukasz W II
Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Zdjęcia z konkursu
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego